Подобно на големия си съперник Барселона, Реал Мадрид също имаше сериозни трудности в турнира за Купата на Краля.

Мадридският гранд гостуваше на скромния Униониста де Саламанка, който заема 16-о място в третото ниво на футбола.

Очакванията за лесен успех не се сбъднаха, като Реал спечели с 3:1. До последните секунди резултатът бе само 2:1, при това с автогол на съперника.

Играчите на Зинедин Зидан очевидно бяха подценили съперника, като определено не играеха на нужното ниво, за което спомагаше и ужасният терен, който вчера бе затрупан от сняг.

"Кралския клуб" дори предложи на съперника този мач да се играе на "Бернабеу", а всички приходи да са за скромния тим от Саламанка.

Унионистас обаче отказа парите, за да предложи истински празник на своите фенове. Капацитетът на 3-хилядния стадион бе увеличен с около 1000 места само заради днешния мач, а играчите в чернобели екипи се представиха достойно.

100-милионният Гарет Бейл все пак успя да открие след 18 минути игра, като изглеждаше, че Реал ще свърши работата си безпроблемно.

Нищо подобно, защото домакините не се предаваха и атакуваха при всяка възможност. Така дойде 57-ата минута, в която Алваро Ромеро направи страхотен рейд от центъра до наказателното поле, залъга бранител и с мощен удар изравни.

За съжаление на храбрите момчета от Унионистас, пет минути по-късно Реал отново бе напред в резултата и то по доста нелеп начин.

Атаката на гранда от Мадрид бе прекрасна, но Брахим Диас не успя да насочи топката от чиста позиция, тя се търкаляше едва едва към голлинията, като в опит да я изчисти, Хуан Гонгора я прати нескопосано в собствената си врата.

Домакините пропуснаха два чудесни шанса да изравнят, но впоследствие и силите им привършваха, а Реал стигна до трети гол в последните секунди. Вкара го Брахим Диас.