Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) продължава с неубедителното си представяне в Ла Лига.

"Кралският клуб" спечели трудно гостуването си на Бетис с 2:1, като победното попадение падна две минути преди края.

Играта на Реал определено не бе на ниво, като владението на топката на мадридския клуб бе едва 27%.

Резултатът бе открит със страхотен удар на Лука Модрич в началото на мача, първи негов гол от началото на сезона.

По-добрата игра на домакините обаче логично доведе до изравняване. Джовани Ло Селсо изведе по страхотен начин Сержио Каналес, който вкара за 1:1 в 67-ата минута.

В края Бетис дори опитвапе да стигне до попада, но Реал получи правото да изпълнява пряк свободен удар.

Зад топката застана Дани Себайос, който донесе победата на тима си с техничен удар.

Така Реал запази четвъртата си позиция, на 10 точки от лидера Барселона. Отборът на Бетис пък заема седмата позиция.