Тринадесеткратният европейски клубен шампион Реал (Мадрид) трябваше да чака до самия край при гостуването си на Аталанта, за да изкове победата. Тя бе минимална, с 1:0 и дойде срещу съперник, който игра с човек по-малко в продължение на повече от 70 минути в първата осминафинална среща между тези два тима в Шампионската лига.

Ремо Фройлер от състава на “бергамаските” бе изгонен с директен червен картон в 17-ата минута. Той спря откъсващ се сам срещу вратаря Ферлан Менди, а изгонването му е най-бързото такова за съперник на Реал от април 2011 година насам, когато Питър Крауч получи червен картон в 15-ата минута като играч на Тотнъм.

Въпреки численото си преимущество, “белите” от Мадрид така и не успяваха да пречупят съпротивата на коравите и смели футболисти на Аталанта. Играчите на Зинедин Зидан доминираха изцяло, като съперниците им не отправиха нито един удар към вратата на Тибо Куртоа, а единствените им два шута за целия двубой бяха неточни.

За сметка на това на Реал бяха нужни цели 19 шута, за да се стигне до така желаното попадение.

To бе дело на Менди няколко минути преди края, когато френският ляв бек отправи мощен изстрел от дистанция и той попадна точно до лявата греда на иначе стабилния вратар на Аталанта - Голини.

1:0 и край на италианската съпротива.