Реал Мадрид се доближи на две точки до лидера Атлетико два кръга преди края на испанския шампионат.

Битката ще е до последно и това се потвърди на "Естадио Нуево Лос Карменес", където "белия балет" победи с 4:1 домакина Гранада.

"Червено-белите", които бяха приятната изненада през сезона в Лига Европа, не успяха да се противопоставят на отбора на Зинедин Зидан за пореден път. Това беше 12-и пореден успех за столичани в това съперничество и общо 15-и в 16 мача откакто Гранада влезе в елита през 2012-а.

Точни за Реал бяха Лука Модрич и Родриго през първото полувреме, а през второто се разписаха Алваро Одрисола и Карим Бензема. Между двата чифта голове Хорхе Молина отбеляза почетното попадение за домакините.

Атлетико продължава да е лидер след 36 кръга с актив от 80 точки. Реал има 78, а Барселона е трети със 76.

Резултатът в Гранада откри Лука Модрич с удар от малък ъгъл в 17-ата минута, при който прекара топката през краката на вратаря Руи Силва. Важна бе и асистенцията на 19-годишният Мигел Гутиерес.

Реал играеше по-добре и заслужено стигна до втори гол в продължението на първата част. Родриго проби по десния фланг и стреля успешно по земя без да бъде блокиран от съперниците.

В 71-ата минута удар на Луис Суарес беше спасен от Тибо Куртоа, но Хорхе Молина направи добавка в опразнената врата за 1:2.

Гостите обаче не оставиха нищо на случайността и вкара нови два гола. Еден Азар асистира на Одрисола, който от дузпата прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря.

Победа на Реал рядко минава без гол на Карим Бензема и това се потвърди в 77-ата минута. Руй Силва излезе извън наказателното си поле да пресича пас, но без да иска подаде на френския голаджия, който с далечен удар вкара на празна врата за крайното 4:1.