Шокиращ развой беляза последните мачове от група "G" в Шампионската лига.

Московският ЦСКА постигна исторически успех над европейския клубен шампион Реал (Мадрид) с 3:0, при това като гост на "Сантяго Бернабеу". Загубата бе най-тежката за испанския клуб като домакин в турнира.

Престижната победа обаче бе пирова за руския тим, който макар да записа два успеха над Реал (1:0 в Москва), остана на последното четвърто място в групата и приключва с европейското си участие.

В другия мач от групата чешкият шампион Виктория (Пилзен) постигна ценна победа над Рома с 2:1 и зае третата позиция заради предимството си в директните двубои срещу ЦСКА. Така тимът на Виктория ще играе в Лига Европа през пролетта.

Мачът на "Бернабеу" бе без значение за "Кралския клуб", който си бе осигурил първата позиция в предишния кръг.

Обстоятелствата накараха Сантяго Солари да пусне няколко от резервните играчи, но едва ли някой е очаквал това, което последва в испанската столица.

Фьдор Чалов с технично изпълнение и забравеният в наказателното поле Георги Шенников дадоха изненадващия аванс на московските "армейците" в края на първата част.

През второто полувреме Реал тръгна да предотвратява очертаващия се срамен резултат, което даде нови шансове за ЦСКА на контраатака, а след един от тях Арнор Сигърдсон направи преднината на тима си класическа.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

За съжаление на ЦСКА от Чехия пристигнаха неприятни новини.

Вихрени 10 минути, белязани с три гола донесоха скъпоценен успех за Виктория.

Ян Коварик откри в 62-ата, но пет по-късно Ченгиз Юндер изравни.

Домакините от Пилзен обаче стигнаха до нов гол, дело на Томаш Чори, който се оказа и победен.

Така две победи над хегемона в турнира Реал (Мадрид) не стигнаха на ЦСКА (Москва) да продължи европейското си участие.