Реал Мадрид е близо до 34-ата си титла в Испания, след като взе ключово и трудно 1:0 в Барселона - на терена на Еспаньол. Каземиро вкара единствения гол в 45-ата минута, секунди преди края на първото полувреме. Бразилецът завърши атака, изваяна от брилянтно хрумване на Карим Бензема, който му подаде топката с петичка през краката на бранител и остави лесен завършващ удар на халфа.

Реал не бе изумителен в атака, но показа голяма зрялост, парирайки всякакви опити за ответен удар през второто полувреме. Това бе шампионски изигран мач от Зидан и отбора му, който на практика осъди славния Еспаньол на изпадане - 10 т. от спасението вече са твърде много при само 6 оставащи кръга за втория тим от град Барселона.

В същото време Мадрид предвкусва титлата, която е на една ръка разстояние. Реал има аванс от 2 т. пред Барселона (71 срещу 69), но реално разликата е 3 пункта заради предимството в преките двубои. Така до края пет победи и равенство правят "кралския клуб" шампион, независимо от резултатите на Барса.

След рестарта на първенството тимът на Зидан с пет поредни победи, вкара 11 гола и допусна само 2. Брилянтната форма на Бензема, Кроос, както и възродения Азар, е в основата на този възход.

До края шестте съперника на Мадрид са Хетафе, Алавес и Виляреал (у дома), Атлетик (Билбао), Гранада и Леганес (навън).

Програма, която крие само три потенциални подводни камъка. Виляреал и Хетафе са изключително корави и още имат шансове за топ 4, а баските от Атлетик традиционно обичат да поставят прът в колелата на грандовете. Но Реал изглежда твърд фаворит да спечели и шестте мача.

Барса, освен че изостава, има и по-трудна програма. Поне на хартия: Атлетико Мадрид, Еспаньол, Осасуна (у дома), Виляреал, Валядолид и Алавес (навън).

Още във вторник мадридският Атлетико може да направи огромна услуга на градския враг, ако отмъкне точка или три от "Камп Ноу", с което на практика ще отвори вратите за титлата на Реал.