Само ден след нулевото си равенстов срещу Етър в Първа лига, Левски загуби с 0:1 контролата си срещу втородивизионния Хебър.

Проверката на стадион "Георги Аспарухов" бе организирана, за да се провери състоянието на резервите в тима, както и на доста от младите юноши, които в последните месеци тренират с основния състав.

Естествено, че от този мач генерални изводи не могат да се правят, защото в "синьо" играха футболисти със статут на резерви, а за някои от 16-годишните юноши това бяха първи минути за отбора, макар и в неофициална среща.

Все пак от първата минута започнаха опитни играчи като вратарят Николай Михайлов, халфът Симеон Славчев и нападателят Валери Божинов. Сред титуялрите бяха също така Стивън Петков и Ивайло Найденов, които вече имат сериозен борй мачове по родните терени.

Въпреки това през първите 45 минути "сините" играха доста слабо, а най-сериозните затруднения бяха в атака, където липсваха идеи и разнообразие.

През тази първа част Левски имаше само един шанс чрез Мартин Петков, докато гостите от Пазарджик пропиляха няколко положения.

До гол пък се стигна в последната минута от полувремето, когато Ивайло Найденов извърши нарушение в наказателното поле, а Тодор Чаворски реализира дузпата.

След почивката Славиша Стоянович смени почти целия състав на тима си, а в играта се забеляза значително подобрение.

Левски котролираше играта и съзададе няколко опасни положения, но до гол не се стигна.

Някои от появилите се в игра юноши загатнаха за сериозни качества, но пък футболистит като Ивайло Найденов и Алекс Петков за пореден път през сезона затвърдиха мнението, че не отговарят на изисквания на клуба като Левски.