Изумителната форма на Лацио в Серия "А" продължи с грандиозна победа над Сампдория с 5:1 на "Сан Сиро" в 20-ия кръг.

Отборът на Симоне Индзаги отнесе съперника си с три гола още в първите 25 минути и аванс от 5:0 половин час преди края на срещата.

В герой за "орлите" отново се превърна Чиро Имобиле, който реализира хеттрик след два гола от дузпа.

Вече има 23 гола в шампионата - с цели девет пред втория Кристиано Роналдо. По още едно попадение добавиха Фелипе Кайседо и Бастос. Точен за гостите бе Карол Линети, а Юлиан Шабо получи червен картон 15 минути преди края.

Поредната победа праща оставя Лацио на третата позиция, но само на точка зад втория Интер и на три зад лидера Ювентус. Сампдория е 16-и с 19 точки.