"Рома" постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на СПАЛ в среща от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

"Вълците" ще пътуват за гостуването си на "Ливърпул" в полуфиналите в Шампионската лига след много силно представяне срещу отбор, който се бори за кожата си в Италия.

Тимът на Еузебио ди Франческо доминираше в хода на цялата среща и имаше чисти положения за поне още пет попадения, но изпускаше много.

Резултатът бе открит в 33-а минута, когато Франческо Викари от домакините си отбеляза автогол.

В 52-а минута Раджа Наинголан направи 2:0 с прецизен удар, който бе отклонен леко от Патрик Шик преди топката да влети във вратата.

Класиката бе оформена от самия шик в седем минути по-късно. След късо изпълнение от корнер той се възползва от центриране на Лоренцо Пелегрини.

Така "Рома" е на третата позиция с три точки аванс пред "Лацио", но "орлите" са с мач по-малко.