След двете си вкарани дузпи в неделя, тази вечер Кристиано Роналдо се издъни от бялата точка, а това се оказа фатално за неговия Ювентус.

"Бианконерите" направиха 1:1 с Аталанта, а това бе четвъртия мач с подобен резултат за шампионите в последния месец и половина. Именно заради тези изненадващи равенства Юве изостава на три точки от върха, като по-късно тази вечер те могат да станат 6, ако лидерът Милан спечели мача си.

Както и се очакваше, Ювентус и Аталанта сътвориха страхотен мач, но отново неумението на "бианконерите" да бележат положенията си им коства победата.

Макар още да няма поражение през сезона, италианският шампион постигна шест ремита, всички те заради проблемите в атака.

Отново тих мач за Роналдо. В неделя срещу Дженоа той отново не блестеше, но пък вкара две дузпи в края, с които донесе успеха с 3:1. Днес той отново получи шанс да е герой, но в 61-ата минута ударът му от бялата точка бе спасен.

По това време резултатът бе 1:1 след два почти идентични и доста красиви гола.

Федерико Киеза откри за Юве след половин час игра, когато нагоди топката на десния си крак и с удар извън наказателното поле отбеляза.

В 57-ата същото стори и Ремо Фройлер. И той нагоди топакта на десния си крак, стеля, а след рикошет в горната греда топката премина голлинията.

Ювентус имаше доста повече положения в мача, но в играч на мача определено се превърна вратарят на Аталанта - Пиерлуиджи Голини. Освен дузпата, той направи още няколко невероятни спасявания.

Вратарят нямаше какво да направи в самото начало на мача, когато сами срещу него излязоха Мората и Роналдо. Испанецът опита пас към Кристиано, но след намеса на бранител топката се върна при него, а той имаше достатъчно време да я вкара в опразнената врата.

Някак неуважително Мората опита да вкара с пета, като сякаш съдбата го наказа за опита за подигравка, защото топката излезе в аут.

Няколко страхотни шанса имаше и отборът на Аталанта, който можеше спокойно да открадне и победата в мача, но със сигурност и реми в дома на шампиона е добър резултат.