Ювентус постигна очаквана и лесна победа с 3:0 над последния Киево в епилога на 20-ия кръг в "Серия А".

"Бианконерите" доминираха в хода на цялата среща и не допуснаха изненади пред своята врата, като съперникът им така и не стигна до изгодна ситуация за гол в хода на целия мач.

Срещата бе белязана от много пропуски на Кристиано Роналдо, който пропиля и спорна дузпа. Но от тима трябва да се радват, че един от лошите му дни идва именно срещу "летящите магаренца". Кристиано не успя да вкара срещу тях и в първия мач от сезона, когато дебютира за Юве.

Съотборниците му този път потърсиха гола още от самото начало и стигна до такъв в 13-та минута. Дъглас Коста отбеляза с красив удар по земя отдалеч. Това беше първото му попадение за сезона.

В 35-та минута Сорентино трябваше да прави спасяване след удар на Бернардески, който рикушира коварно в защитник.

Юве направи 2:0 в последната минута, след като Пауло Дибала подаде към Емре Джан, прекарвайки топката между краката на защитник. Джан вкара първия си гол за "бианконерите" изобщо.

В 48-та минута Сорентино направи най-доброто си спасяване за деня след силен удар с глава отблизо на Алекс Сандро.

Юве продължи да натиска и три минути по-късно получи дузпа. Дъглас Коста стреля и топката се отби в ръката на защитник. Ударът бе много близо и решението не бе правилно. Сякаш, за да възстържествува справедливостта изстрелът на Роналдо бе спасен от Сорентино и срещна гредата.

Киево през целия мач опитваше само далечни удари, но само един срещна очертанията на врата. Бе спасен, тъй като бе твърде лек.

Най-добрата ситуация се откри пред Роналдо в 74-та минута, който изпусна от перфектна позиция. Три минути по-късно той стреля ужасно от малък ъгъл.

След това Сорентино пак трябваше да се намесва след далечен удар на Федерико Бернардески.

Класиката бе оформена в 84-та минута с гол на Даниеле Ругани с глава след центриране от фаул на Бернардески.

В друг мач, който се игра по-рано през деня, Милан впечатли при гостуването си на Дженоа и победи с 2:0.