Кристиано Роналдо се завърна на любимата си сцена в Шампионската лига с екипа на Манчестър Юнайтед, но не се зарадва на победа. "Червените дяволи" загубиха 1:2 при гостуването на Йънг Бойс, и то - напълно заслужено.

Швейцарският шампион имаше превъзходство във всеки показател, като стигна до успеха с попадение в последните секунди на добавеното време.

Роналдо се появи в Берн като суперзвезда от Холивуд, като пътят към стадиона бе осеян с фенове, които искаха да го видят.

На загрявката гостуващата публика непрестанно пееше името му, а португалецът прати в нокдаун стюард от охраната зад вратата с мощен шут.

Кристиано изтича да види как е човекът, който изобщо нямаше шанс да се предпази от удара, тъй като бе с гръб към терена, внимавайки за поведението на зрителите на трибуната.

Двубоят тръгна отлично за фаворита, а и за неговия най-бляскав ас.

Роналдо вкара в 13-ата минута след прекрасна асистенция на неговия сънародник Бруно Фернандеш - 0:1. Това бе гол №135 за номер 7 в турнира, на който той е топреализатор за всички времена. КР7 не бе вкарвал за Юнайтед в надпреварата от 12 години, след като напусна през 2009-а по посока Реал с два изиграни финала - един спечелен и един загубен, в екипа на "дяволите".

В 35-ата минута обаче балансът на терена се наклони сериозно в полза на швейцарския отбор. Аарън Уан Бисака от Юнайтед бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение, застрашило сериозно глезена на съперник.

Нататък играта се водеше изцяло пред вратата на гостите, а статистиките в края бяха стряскащи - 18:2 удара за Йънг Бойс, 8:1 корнера...

В 64-ата минута домакините заслужено изравниха с гол на камерунеца Никола Нгамалю отблизо, а до края имаха още 1-2 ситуации за победно попадение, без обаче да стигнат до изключително чисто положение. Изглеждаше, че Юнайтед ще си прибере ремито и точката в Англия с 10 души, но...

В петата минута на добавеното време Джеси Лингард направи груба грешка, а топката стигна до нападателя на домакините Джордан Сибачу. Американецът не сбърка и донесе драматична победа на "младите момчета" и загуба на Роналдо и компания.

Самият португалец ядосано гледаше от пейката, той бе заменен именно от Лингард 18 минути преди края.

Другият мач в групата тази вечер от 22 ч противопоставя Виляреал и Аталанта.