Кристиано Роналдо вкара 22-рия си гол за сезона в Серия А и негов осми от бялата точка на дузпата. Португалецът обича да бие наказателни удари - това бе 147-ият в кариерата му, като има вече 123 попадения от тях.

КР7 даде аванс на Ювентус с премерен шут на опитен дузпаджия в 23-ата минута при гостуването на Болоня, а страхотен гол на Пауло Дибала в 36-ата оформи крайното 0:2 на стадион "Ренато дал Ара".

Аржентинецът се завъртя на 20 метра от вратата и прати с левачката "стрела" в ъгъла. Преди това получи красиво топката с петичка от Федерико Бернардески и цялата атака бе по учебник.

През второто полувреме Роналдо вкара пак, но попадението бе отменено заради засада. Гостите изпуснаха и още положения, но направиха необходимото да отворят аванс от 4 т. пред втория Лацио, който има мач по-малко.

За Кристиано сезонът в Серия А вече е по-продуктивен от миналия, когато завърши с 21 шампионатни гола.

И тогава, и сега, броят на вкараните дузпи е 8. Той е категоричен номер едно в света от играещите футболисти на топ ниво в момента. Просто като любопитен детайл - вечният му конкурент във всичко във футбола Лео Меси е със 116 изпълнени дузпи и 90 реализирани.