Родният шампион Лудогорец запази аванса си от 6 точки на първата позиция след успех с 2:0 над Славия.

И двете попадения бяха дело на румънските играчи на тима.

Първото бе отбелязано от Козмин Моци, който в 38-ата минута засече центриране от корнер с глава.

В 55-ата минута Клаудиу Кешеру пък покачи преднината на Лудогорец след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Якуб Швиерчок.

До второто попадение в мача гостите от София рядко поглеждаха към вратата на Ренан и не затрудняваха разградския си домакин, който също не играеше най-добрия си мач.

В заключителните минути Славия погледна по-смело в предни позиции и имаше няколко добри ситуации, които пропусна.

Така Лудогорец продължи безгрешното си представяне в първенството под ръководството на Антони Здравков.

Единствения случай, когато треньорът не успя да изведе тима си до победа бе преди няколко дни, когато разградчани направиха 1:1 като гост на директния си конкурент ЦСКА.