Русия е третият отбор след Белгия и Италия, който си осигури място на Европейското първенство по футбол догодина.

Едва ли някой се е съмнявал, че руснаците ще сторят това, защото задачата пред тях бе просто да не губят в Кипър.

А Сборная спечели, при това с разгромното 5:0, с което си гарантира едно от първите две места в групата заедно с Белгия.

Още в 9-ата минута Денис Черишев откри с ощен шут от малък ъгъл, а в 23-ата Магомед Оздоев удвои. Малко след втория гол кипърците останаха и с човек по-малко, което тотално обезсмисли двубоя.

През втората част попадения на Артьом Дзюба, Александър Головин и отново Денис Черишев, оформиха разгромния краен резултат.

Европейското през 2020-а ще е пето поредно за Сборная.

Снимка: АР/БТА

В другите мачове от тази група, които бяха само и единствено за чест, Белгия спечели в Казахстан с 2:0, а Шотландия разби Сан Марино с 6:0.

Към евро 2020 смело гледа и Холандия.

"Лалетата" спечелиха срещу Беларус в Минск с 2:1 и оглавиха групата си с 15 точки, като само чудо ще ги лиши от място сред 24-те най-добри на планетата.

Халфът на Ливърпул Джорджиньо Вайналдум вкара два гола през първата част, с които сякаш реши мача.

Беларус обаче се върна в мача в 53-ата минута чрез Станислав Драгун.

Холнадците направиха няколко фрапантни пропуска, заради които трябваше да треперят до последния съдийски сигнал.