Руският нациоанален отбор отново показа завидна мощ в атака и записа втора поредна убедителна победа на Световното първенство.

Хората на Станислас Черчесов победиха Египет с 3:1 и вече имат шест точки в актива си в Група "А". Това означава, че страната за първи път се класира за елиминациите на Мондиала от 1986-а в Мексико, тогава като Съветски съюз.

Мохамед Салах започна като титуляр за "фараоните", но оказа влияние чак след 0:3, когато направи дузпа и сам я реализира. Авансът на Сборная бе оформен в рамките на 13 минути в началото на втората част и бързо предопредели изхода на двубоя.

Вижте снимки от двубоя >>>

Първото полувреме бе скучноо и подчинено на идеята, че двата тима не искаха да си позволят да допуснат гол. Единствените по-добри ситуции се откриха пред Трезеге за Египет и Денис Черишев за Русия, но ударите им не намериха целта.

Русия поведе само две минути след подновяването на играта. След удар на Головин извън наказателното поле Ахмед Фатхи падайки прати топката в собствената си врата. Автоголът бе нелеп и общо петият от началото на шампионата.

В 60-а минута Русия вече водеше с 2:0. Денис Черишев се разписа след перфектен пас от аут линията на Марио Фернандес.

Две минути по-късно резултатът стана класически. Артьом Дзюба овладя на гърди дълго подаване, укроти топката, преодоля защитник и вкара отблизо. И в този момент всичко бе ясно.

В 73-а минута видео реферите пак трябваше да се намесват на първенството. Нарушение срещу Салах бе отсъдено извън наказателното поле, но от стаичката подсказаха, че трябва да има дузпа. Потърпевшият изпълни такава и намали за 1:3.

Пет минути по-късно Египет отново поиска наказателен удар и сякаш имаше повод. Маруан Мусен бе задържан и съборен, но сигнал от парагвайския рефер не последва.