Манчестър Сити направи огромна крачка към титлата във Висшата лига, след като отказа един от конкурентите за трофея. "Гражданите" победиха Челси с 1:0 на "Етихад" в първа среща от 22-ия кръг на шампионата.

Така Сити събра актив от 56 точки в класирането и дръпна с цели 13 на лондонския си съперник, който е втори. Третият Ливърпул е с точка зад отбора на Томас Тухел, но утре играе в домакинство срещу Новака Брентфорд.

Триумфът за Пеп Гуардиола и компания дойде след магическо изпълнение на Кевин Де Бройне. Белгиецът вкара красиво попадение в 70-ата минута и то се оказа единствено в двубоя. Така "гражданите" повториха триумфа си над Челси от първия полусезон и го победиха за втори пореден път след злощастния за тях финал в Шампонска лига. Победата е 12-ата поредна за тях във Висшата лига.

През първото полувреме головите положения пред двете врати бяха кът. В самото начало вратарят Кепа изрита една топка в тялото на съотборника си Сесар Азпликуета и топката тръгна към вратата му, но за негово щастие излезе в аут.

Последваха силни минути за "гражданите" и опасни атаки, но те бяха спирани с нарушения или добри намеси от защитниците в тъмно синьо.

Това се промени в 39-ата минута, когато Матео Ковачич направи непростима грешка и изгуби топката, а Джак Грийлиш стреля сам срещу вратаря, но Кепа спаси с крак.

В самото начало на втората част Челси получи прекрасна възможност, най-добрата си в двубоя. Лукаку беше изведен по перфектен начин зад защитата, но Едерсон също се прояви прекрасно и спаси удара му. Последва добавка на Хаким Зиех, който се забави и стреля в аут.

Малко след това Рахийм Стърлинг на другата врата поиска дузпа след артистично падане, но страничният съдия отсъди засада на Кайл Уокър в хода на атаката.

В 63-ата минута Сити получи нарушение на границата на наказателното поле и Кевин Де Бройне стреля технично от пряко свободен удар, но Кепа изби в ъглов удар. Стражът правеше силен мач.

Все пак натискът на Сити даде резултат в 70-ата минута. Де Бройне показа от магията си с пробив през центъра и много техничен удар в левия ъгъл на Кепа. Последва предпазлива игра на "гражданите" и опити на контраатаки, като при една такава Фил Фоудън стреля над вратата.

В крайна сметка след гола Челси не успя да създаде нищо опасно пред Едерсон и логично загуби.