Немският шампион Байерн (Мюнхен) претърпя огромен срам в турнира за Купата на Германия.

Баварците бяха разбити с 0:5 от Борусия (Мьонхенгладбах) и изхвърчат от турнира още във втория кръг, което не се бе случвало от 21 години насам.

За последно рекордьорът с 20 трофея от този турнир отпадна по това време на годината през 2000-ата, когато загуби след дузпи от Магдебург.

Днес Байерн изигра един от най-слабите си мачове в последните години, а още по-странното бе, че освен намиращият се в карантина треньор Юлиан Нагелсман, звездите на баварците бяха на линия и в титулярния състав.

Всичко за Байерн обаче се преобърна с главата надолу, като само след 21 минути игра домакините от Мьонхенгладбах вече водеха с 3:0.

Сценарий, който бяхме виждали в обратната посока на няколко пъти в последните сезони, когато Байерн на два пъти вкара 5 и веднъж 6 гола на този съперник.

Сега Куадио Коне и на два пъти Рами Бенсебаини дадоха класическия аванс на Борусия.

И през втората част вместо да видим реакция от баварците, то Борусия набързо вкара нови два гола. На два пъти точен бе швейцарският национал Бреел Емболо.

Така Байерн допусна 5 гола в официален мач за първи път от 2 ноември 2019-а, когато падна с 1:5 от Айнтрахт в Бундеслигата.

Байерн си навлече множество критики именно с предишният си мач в този турнир, когато унижи с 12:0 аматьорския Бремен СВ, вместо да покаже уважение към скромния си опонент, който е съставен от момчета с други професии, трениращи футбол в свободното си време.