Борусия (Дортмунд) постигна изключително драматична победа с 1:0 при гостуването си на Фортуна (Дюселдорф).

"Жълточерните" изтръгнаха успеха с последното докосване по топката в мача, а герой бе норвежкото дете чудо Ърлинг Холанд.

В 95-ата минута на мача той успя с глава да прати топката във вратата, носейки трите точки за гостите от Дортмунд.

Те може да се окажат решителни в борбата за второто място, но едва ли ще помогнат на Борусия за титлата. "Жълточерните" изостават с четири точки от Байерн, който е и с мач по-малко.

В оставащите си 4 двубоя, баварците се нуждаят от пет точки, за да празнуват осмата си поредна титла.

Разочарованието обаче бе огромно за тима на Фортуна, който изигра страхотен мач и заслужаваше да спечели скъпоценна точка в борбата за оцеляване.

Домакините от Дюселдорф изпуснаха няколко страхотни шанса, а две минути преди гола на Холанд, дори уцелиха и греда.

Те обаче бяха попарени в последната секунда с последното докосване по топката, като изгубиха преднината си пред тима на Вердер (Бремен).

По същото време Вердер разгроми Падерборн с 5:1, като двата тима вече имат по 28 точки на 16-а и 17-а позиция.

Един измежду Фортуна и Вердер по всичко личи ще изпадне директно във Втора Бундеслига, докато другият ще играе решителен плейоф.