Вихрено начало на втората част реши дербито на кръга в Англия между Челси и шампиона Ливърпул.

Мърсисайдци спечелиха с 2:0 насред Лондон, като героят в мача се казва Садио Мане.

Сенегалският нападател на "червените" вкара два бързи гола в началото на второто полувреме, с което реши изхода на мача в полза на шампионите.

В 50-ата минута той получи прекрасно центриране от Фирмино, и макар да бе сред най-ниските на терена, успя с глава да насочи топката във вратата.

Само четири минути по-късно вратарят на Челси - Кепа, направи поредната си издънка в последно време. При изнасяне на топката, той безумно подаде топката на Мане, който се възползва от подаръка и на празна врата удвои.

Садио Мане имаше и основна роля за факта, че Челси игра цяло второ полувреме с човек по-малко.

В самия край на на първата част той се откъсна от отбраната на "сините", а датският бранител Андреас Кристиансен го задържа и напусна терена принудително.

Челси имаше своя шанс да се върне в мача в 75-ата минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на домакините.

Зад топката застана дежурният изпълнител Жоржиньо, но ударът му бе спасен от Алисон и резултатът остана непроменен.

До края Ливърпул имаше няколко шанса за класическа победа, но мърсисайдци се задоволиха с 2:0 и втора поредна победа за сезона.