След 14 години пауза "Марсилия" се класира на европейски финал.

Хората на Руди Гарсия загубиха с 1:2 гостуването си на "Ред Бул" (Залцбург), но с общ резултат 3:2 си спечелиха участие на мача в Лион.

Срещата в Австрия бе изключително интересна и драматична и домакините могат да съжаляват много за пропуснатата възможност. Съдийската бригада от Русия пък се отчете с множество грешни отсъждания.

"Залцбург" изравни общия резултат през второто полувреме и вкара мача в продължения, в които доминира, но изпусна не малко шансове пред противниковата врата.

Резултатът бе открит от Амаду Айдара в 53-а минута след изключителен пробив между няколко защитници и прецизен завършващ удар.

В 65-а минута Беноа Сар си отбеляза автогол, но в хода на атаката не бе отсъдена засада на нападател на "Залцбург".

В последните минути главният съдия Сергей Карасев не отсъди кристална дузпа за гостите след игра с ръка в наказателното поле.

В продълженията домакините бяха по-активният отбор и след няколко добри намеси Йохан Пеле "Марсилия" оцеля. В 116-а минута Роландо донесе безценното попадение за гостите след гол от корнер, който не трябваше да бъде отсъждан.