Реал Мадрид направи голяма крачка към класиране за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля след домакински успех над Леганс с 3:0 в първи осминафинален сблъсък.

"Белия балет" върна поне за една вечер усмивките си след неубедителните резултати през 2019-а и напомни, че може да бележи голове.

Серхио Рамос откри резултата от дузпа с попадение №100 в кариерата си. Тя бе отсъдена за спорно нарушение срещу Алваро Одрисола, който падна лековато в наказателното поле след контакт рамо в рамо с бранител.Ситуацията не бе разгледана с ВАР и Рамос даде аванс на своите.

Второто полувреме бе по-лесно за "кралете" и те направиха 2:0 в 69-та минута след груба грешка на Унай Бустинса, който направи грешен пас в наказателното поле. Винисиус асистира на Вазкес.

Самият бразилец оформи крайния резултат в 77-та минута, когато намери по страхотен начин от воле центриране на Одрисола отдясно.

Реваншът на стадиона на Леганес е след седмица, а ако той мине без проблеми за Реал, тимът ще срещне Хетафе или Валядолид на четвъртфиналите.