Ливърпул постигна победа с 3:1 над Арсенал в дербито от третия кръг на Висшата лига.

Европейският клубен шампион тотално надигра госта си от Лондон, показвайки му, че все още е далеч от нивото на най-добрите в първенството.

Мърсисайдци от своя страна продължиха стопроцентовия си актив от началото на сезона, загубата пък бе първа за Арсенал.

Едва ли е изненада, че големият герой в мача бе Мохамед Салах.

Само в рамките на 10 минути през втората част египтянинът вкара два гола, а с тях Ливърпул поведе с 3:0, решавайки в сичко в мача.

В 49-ата минута той бе задържан от Давид Луис и съдията отсъди дузпа, която именно Салах реализира.

Десет минути по-късно той елиминира Луис, надбяга Монреал и безпроблемно прати топката във вратата.

През първата част резултата бе откри от Жоел Матип, който в 41-ата минута бе точен с глава след центриране от корнер.

Арсенал от своя страна имаше чудесен шанс да открия чрез Пепе в началото на мача, но впоследствие шансовете за "артилеристите" бяха малко.

Гостите все пак стигнаха до гол, но твърде късно.

Пет минути преди края се разписа Лукас Торейра, само за да направи поражението по-леко.