Испания е единственият европейски отбор, който проби до четвъртфиналите на олимпийския футболен турнир при мъжете.

С 1:1 срещу Аржентина в последния мач от група С, Ла Роха стигна до първото място в групата и отива сред най-добрите осем тима.

Испанците страдаха - Томас Белмонт изведе напред аржентинците, но Микел Мерино изравни в 68-ата минута и заслужиха мястото си сред четвъртфиналистите.

В другия мач от групата Египет победи с 2:0 Австралия и също е в елиминациите, изхвърляйки от играта именно Аржентина.

Испания завърши с 5 т., египтяните и аржентинците имат по 4 (по-добра голова разлика за тима от Африка), а австралийците останаха с 3.

В група А Франция бе разбита от Япония с 0:4, а домакините са единственият тим на турнира с пълен актив от 9 точки. Те оглавиха групата, а втори е Мексико, който също разгроми съперника си - 3:0 над Южна Африка.

След отпадането на Германия по-рано днес, елиминирането на толкова ранен етап и на французите е още един удар по европейското реноме. Четвъртият тим от Стария континент в Токио - Румъния, също не стигна до елиминациите.

Двойките на четвъртфиналите са:

Испания - Кот д`Ивоар

Япония - Нова Зеландия

Бразилия - Египет

Южна Корея - Мексико.

Бразилците ще продължат защитата на олимпийската титла, спечелена преди 5 години на домакинските игри в Рио.