Отборът на Милан не остана безразличен към ужасяващата трагедия с Коби Брайънт - фен на отбора от детските си години, които преминават в Италия.

Преди тазвечершния четвъртфинал от Купата на страната срещу Торино, светлините на "Сан Сиро" угаснаха. Светеха единствено рекламните пана с надпис "Легендите не умират", както и информационното табло със снимки на Коби, повечето от тях с екип на любимия му Милан.

По трибуните имаше множество фенове с потници на Лос Анджелис Лейкърс и името Брайънт на гърба. Играчите на домакините пък излязоха с черни ленти. И докато началото бе тъжно и емоционално, то мачът бе истинска лудост. Драма, голове и редица положения, след като двата отбора не обръщаха особено внимание на играта си в отбрана.

Милан успя да победи Торино с 4:2 след продължения, осигурявайки си два сблъсъка срещу Ювентус на осминафиналите.

А в 90-ата минута изглеждаше, че това ще е поредното фиаско на "росонерите" през сезона. Гостите водеха с 2:1, но в отчаянието си, Хакан Чалханоглу шутира от границата на наказателното поле, като с помощта и на лек рикошет топката влетя във вратата. По този мачът отиде в продължения.

В тях и двата тима се скъсаха да пропускат, докато два бързи гола на домакините в самото начало на второто продължение не решиха мача.

Хакан Чалханоглу отново бе герой с гол за 3:2, а тази луда вечер нямаше как да мине и без попадение на звездата Златан Ибрахимович. Шведът вкара за 4:2, убивайки интригата на "Сан Сиро".

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Мачът започна чудесно за "росонерите", които водеха в резултата след 12 минути игра. Попадението вкара Джакомо Бонавентура, който получи топката на празна врата от намиращия се в отлична форма хърватски национал Анте Ребич.

Още преди двубоя обаче бе ясно, че задачата на Милан няма да е никак лесна и това се затвърди с пълна сила.

Торино се хвърли в атака след атака и логичното се случи. В 34-ата минута, когато Глейсон Бремер се откъсна от отбраната и успя да изравни.

Бразилският защитник можеше да се превърна в големия герой на вечерта, защото в 71-ата минута отново успя да вкара. Този път Айна центрира и Бремер прати топката във вратата, давайки преднина на "биковете".

Милан обаче не се предаде, хвърли се в отчаяни опити за изравняване и след няколко пропуска, съдбата се усмихна на "росонерите' в лицето на Чалханоглу.

Снимка: АР/БТА