Красимир Балъков бе умерено доволен от показаното в Подгорица, където България под негово ръководство взе първата си точка. След 0:0 селекционерът говори пред камерите на БНТ.

"Показахме характер и искахме на всяка цена да победим - каза легендата на родния футбол. - През второто полувреме имахме спад от десетина минути. За жалост не си реализирахме положенията.

Днес обаче направихме позитивна крачка напред.

Играхме офанзивно, искахме да поемем повече рискове в атака. През второто полувреме Черна гора вдигна оборотите и ние не влязохме в този ритъм.

Ивелин Попов игра на тази позиция, на която е в клуба си. Може би беше поизморен... Идеята да е по-назад бе да сме сигурни в изнасянето на топката.

Най-много съм доволен от характера на отбора.

Противникът се бе прибрал първото полувреме и не ни остави да играем.

Това е малка светлинка в тунела, откакто аз съм дошъл. Всяка точка или три са важни. Сега идва много тежък мач в понеделник.

Трябва да трупаме самочувствие и да показваме характер, за да сме готови за мачовете през март, където ще търсим класиране."