Гана сензационно отпадна още в групата на турнира за Купата на Африка, след като допусна шокираща загуба от Коморските острови с 2:3.

Така един от най-титулуваните отбори на континента, а и основен фаворит за трофея тази година, става първата "едра жертва" в надпреварата. След поражение от Мароко с 0:1 и реми 1:1 с Габон в първите си два двубоя, ганайците нямаше как да се класират с друг резултат, освен победа днес.

Коморос поведе напук на всякаква логика още в 4-ата минута - Бен Набухане, нападател на Цървена звезда, откри резултата.

Дебютантът на Купата на Африка удвои преднината си в 61-вата минута с попадение на Ахмед Мони, който играе в трета френска дивизия с Анеси.

Това обаче се случи, след като в 25-ата минута капитанът и лидер на Гана Андре Аю бе изгонен. С 10 души грандът все пак се вдигна и изравни до 2:2 с голове на Ричмонд Бокайе и Александер Джику.

Но на Черните звезди това не стигаше - трябваше им победа, за да не отпаднат (с 1 точка от първите два мача). На контраатака дебютантите нанесоха нов удар - пак вкара Мони и мачът бе решен.

В другия двубой от група С Габон и Мароко направиха 2:2, а крайното класиране е: Мароко 7 т., Габон 5, Комороски острови 3, Гана 1.