Младата сензация в европейския и световен футбол - 19-годишният норвежец Ерлинг Браут Халанд, се появи като резерва в 56-ата минута и реализира хеттрик за победата на новия си тим Борусия Дортмунд с 5:3 при гостуването на Аугсбург в първия пролетен кръг от шампионата в германската Бундеслига.

Таранът, за когото бяха платени 20 милиона евро на Ред Бул Залцбург, се появи в игра при резултат 3:1 в полза на Аугсбург, но само три минути по-късно намали на 2:3 с диагонален удар с левия крак.

В 61-вата минута Джейдън Санчо изравни за 3:3, а Халанд донесе победата на Борусия с попадения в 70-ата и 79-ата минута.

За Халанд това бе първи официален мач с "жълто-черната фланелка", а преди появата му Флориан Нидерлехнер бе вкарал два гола за Аугсбург. Между тях се разписа и Марко Рихтер, а точен за дортмундци за 1:2 бе Юлиан Бранд.

С победата Борусия се изравни за Байерн и Шалке с по 33 точки, като трите отбора разделят местата от трето до пето, но баварците са и с мач по-малко.

В битката на дъното в класирането Вердер Бремен постигна много важна победа с 1:0 над Фортуна като гост и се изкачи на 16-о място в класирането, изпреварвайки точно тима от Дюселдорф.

Единственото попадение в мача падна в 67-мата минута, когато нещастен рикошет доведе до автогол на стража на Фортуна Флориан Кастенмайер.

В последните секунди капитанът на Вердер Никлас Мойсандер получи втори жълт картон след тежък сблъсък точно с Кастенмайер.

В другите мачове от програмата Кьолн победи Волфсбург с 3:1 след два гола на Джон Кордоба до почивката, Айнтрахт надви с 2:1 Хофенхайм като гост след победно попадения на американеца Тимъти Чандлър, а със същия резултат Фрайбург се наложи над Майнц.