Дунав победи Царско село в Русе с 1:0 в последната среща от плейофната фаза на Първа лига.

Двата отбора вече знаеха съдбата си, а тя е, че ще играят баражи с втория и трета във Втора лига за участие в елита през следващия сезон.

Победата на русенци означава, че те ще играят с третия Монтана, докато Царско село ще се изправи в столично дерби срещу Септември (София), който завърши втори във Втора лига.

Единственото попадение в Русе вкара Григор Долапчиев в самия край на редовното време след центриране от ляво.

Дунав бе по-активният отбор в атака през първото полувреме и в 23-та минута бе много близо до гол, но Свилен Щерев не се възползва от грешката в защитата на гостите и удари напречната греда. Това положение бе последвано от още две, но вратарят на гостите Михаил Иванов спаси опасни удари на Петко Цанков и Диян Димов.

Дунав натискаше и през втората част, но на нападателите в светло синьо им липсваше точност в завършващия удар до преполовяването на полувремето. Така се стигна и до най-чистата ситуация в 72-та минута, когато Фернандо Кавалканте получи топката на отлична позиция, но и той не успя да уцели вратата на Михаил Иванов.

В крайна сметка русенци заслужиха успеха с третия гол на Долапчиев през сезона.