Барселона направи грешна крачка в борбата за титлата в Ла Лига, след като изпусна победата при гостуването си на Селта (Виго) в самия край. Мачът в северната испанска провинция Галисия завърши при равенство, като каталунците на два пъти повеждаха и допускаха изравняване, което в може да им коства наистина много в края на сезона.

В 20-ата минута Лионел Меси изпълни пряк свободен удар от отлична за него позиция, но вместо да стреля, центрира към непокрития Луис Суарес на далечната греда. Той пък свърши по-лесното и вкара с глава за 1:0.

Равенството бе възстановен малко след началото на второто полувреме, когато гостите загубиха топката прекалено лесно в центъра на терена, последва извеждащ пас към Окай Йокуслу, а той от своя страна подаде към Смолов, който изравни - 1:1 в 49-ата минута.

Шампионите пак поведоха в 67-ата минута, когато Меси пак намери Суарес, а той се освободи от покриващия го защитник с прекрасно завъртане и с левия крак вкара втория си гол за 2:1.

Две минути преди края на редовното време Яго Аспас напомни за класата си и изравни с чудесно изпълнен пряк свободен удар, който попадна неспасяемо в близкия ъгъл на Марк-Андре тер Стеген за 2:2. Нарушението, довело до изравнителното попадение обаче бе спорно, след като на повторенията се видя, че Рафиня пада без контакт с Жерард Пике.

Барса вече има точка преднина на върха пред Реал (Мадрид), но също така е и с мач повече от големия си съперник. "Белите" гостуват на Еспаньол утре.