Севиля пречупи Рома в очаквания с най-голям интересен осминафинал в Лига Европа, игран в един мач в Дуисбург. Испанците спечелиха с 2:0 след два гола през първото полувреме, като Серхио Регилон откри в 21-вата минута, а в последните секунди Юсеф ен Несири удвои.

Севиля доминираше, а най-вече - бе по-ефективен, като отправи 4 удара за тази част и вкара два пъти. Рома отвърна с нелоши атаки, но без последния пас и чиста голова възможност.

Победителите уцелиха и два пъти гредите, техен гол бе отменен заради тънка засада, а в края се оказа, че италианците само веднъж за 90 минути са пратили топката в рамката на вратата на противника. Твърде малко...

Това си е турнирът на отбора от Андалусия, който спечели трофея пет пъти в последните 15 години. Севиля е и рекордьор в цялата история на надпреварата с петте си триумфа.

А откакто Лига Европа е с това име, наследявайки Купата на УЕФА преди 10 години, испански отбори спечелиха 6 издания - три пъти Севиля, три пъти Атлетико.

Рома се оттегля от надпреварата и един неубедителен сезон, в който завърши пети в Серия А и поне си осигури място в същия този турнир отново.

Римляните обаче чакат европейски трофей вече 59 години, след като единственият такъв е Купата на Панаирните градове през 1961-ва.

В другия ранен мач от днешната програма Леверкузен не даде никакъв шанс на Рейнджърс - 1:0 у дома, което направи общия резултат 4:1.

Снимка: AP/БТА

За разлика от Севиля - Рома, този дуел бе реванш, тъй като първият двубой в Глазгоу се изигра ден, преди пандемията от коронавирус да замрази футболния живот през март.

Муса Диаби донесе успеха на германския отбор в първите минути на второто полувреме.

На 1/4-финал Леверкузен чака среща с Интер в понеделник от 22 часа в Дюселдорф. След осминафиналите Лига Европа се провежда изцяло в германски градове като минитурнир, като всички двойки са в един мач.

Севиля ще изчака да разбере своя съперник след реванша по-късно тази вечер между Уулвърхемптън и Олимпиакос (1:1 в първия мач).

Двубоят на андалусийците от 1/4-финалите е във вторник в Дуисбург.