Интер постигна втори пореден разочароващ резултат в Група "D" на Шампионска лига.

След домакинската си загуба от Реал Мадрид в първия кръг, "нерадзурите" на Симоне Индзаги не успяха да победят Шахтьор (Донецк) в Киев и завършиха наравно 0:0. През миналия сезон на още два пъти тези два тима завършиха при този резултат.

Сега и двата могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, защото имаха своите изгодни ситуации, но като цяло равенството бе напълно закономерен резултат. Така Интер ще трябва да търси задължителни победи в предстоящите си мачове с Шериф Тираспол в третия и четвъртия кръг на груповата фаза.

Украинският гранд е в подобна ситуация - с една точка, но му предстоят два сблъсъка с Реал (Мадрид), а загубата от Шериф в първия кръг бе огромен шок за феновете. Днес тя имаха повече поводи за радост.

Шахтьор започна уверено двубоя и бе много близо до гол, когато Манор Соломон стреля много опасно след бърза атака.

В 15-ата минута Интер създаде най-опасната ситуация през първото полувреме. Далечен изстрел на Николо Барела срещна напречната греда.

В 29-ата минута Интер имаше хубав шанс да поведе в резултата, когато Лаутаро Мартинес бе изведен със страхотен пас зад защитата, но последвалият му удар мина покрай лявата греда на Андрий Пятов.

В 34-ата минута след центриране от корнер се получи добра възможност за Един Джеко, но от непосредствена близост той стреля твърде високо.

Втората част също започна с натиск на украинците и те направиха няколко последователни опасни атаки.

Интер в повечето време се защитаваше, а най-добрият му шанс през втората част се октри пред Лаутаро в 66-ата минута, но и той по подобие на Джеко прати топката над вратата.

В другия ранен мач за деня Аякс победи Бешикташ с 2:0 в Амстердам след голове на Стивън Бергуис и Себастиан Алер през първото полувреме. Това е втори пореден успех за нидерландците в група "C" след 5:1 над Спортинг в Португалия.