Носителят на трофея в Шампионска лига Байерн Мюнхен започна ударно и настоящия сезон в надпреварата - победа на "Алианц Арена" с 4:0 над миналогодишния четвъртфиналист Атлетико (Мадрид).

Срещата от Група "А", която се очакваше да е оспорвана и гвоздея от програмата на вечерта в турнира, се оказа ново шоу на баварската машина. Това е нещо, което сме свикнали да гледаме от германския шампион, още повече след победата с 8:2 над Барселона през миналия сезон.

Хората на Ханзи Флик записаха 12-и пореден успех в най-големия клубен турнир и дадоха още отсега сериозна заявка, че могат да защитят трофея си.

Атлетико не показа добро ниво в защита, а някак успя да пропусне всичките си изгодни шансове в предни позиции. Съперникът им вкара по две попадения в двете полувремена, като Кингсли Коман реализира два пъти, а Леон Горецка и Корентен Толисо по веднъж.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Байерн бе без една от звездите си Серж Гнабри, който е с коронавирус, а Лерой Сане пропусна мача заради контузия. Атлетико бе без Диего Коста, Саул, Диего Коста, Хосе Хименес и Шиме Върсалко. Дебют за "дюшекчиите" в Шампионска лига направи новото попълнение Луис Суарес.

Първият шанс в мача бе за гостите, като Ренан Лоди центрира остро, но Суарес не успя да засече. На другата врата Левандовски прати топката в аут след удар от воле.

Малко след това Зюле нацели гредата след изпълнение на ъглов удар. В 27-ата минута Суарес имаше още един добър шанс, но не уцели добре топката от изгодна позиция.

В 28-ата минута Байерн стигна до попадение след страхотна игра на Джошуа Кимих. Халфът направи качествен шпагат за да отнеме на съперник, а след това погледна напред и прати чудесен пас за Кингсли Коман. За крилото остана по-лесното и той от близка дистанция преодоля Ян Облак за 1:0.

Вторият гол падна в 41-ата минута след нова добра игра на Коман. Левандовски открадна една топка и подаде на Коман, който пък асистира към Горецка. Баварците в типичен свой стил развиха бързо действията си и стигнаха до комфортен аванс.

Атлетико правеше твърде много лековати грешки в центъра на терена и някак бе цялостно разсеян в действията си. Нещо, което бе учудващо предвид класата на изпълнителите в тима.

Така се стигна и до нов шанс за Байерн в самия край на полувремето. Мюлер центрира към Левандовски, който от малък ъгъл с глава не намери целта.

В самото начало на втората част Атлетико удари чрез гол на Жоао Феликс, който обаче беше отменен. Ударът на португалеца мина между краката на Мануел Нойер, но се оказва че Суарес е в нередовна позиция и пречи на стража. Решението бе правилно. В следващата атака Бенжамен Павар направи важно изчистване от гол линията, след като подцени шанс за Суарес.

Байерн взе постепенно отново инициативата, но в 64-ата минута Жоао Феликс на контра намери Яни Караско, който направи голям пропуск, стреляйки неточно. Атлетико нямаше шанс за нещо от мача при пропиляването на такива шансове.

Така в ответната атака се стигна до третия гол за Байерн. Корентен Толисо отправи снаряд от далечна дистанция, като топката намери неспасяемо горния ляв ъгъл на вратата на Облак.

В 72-ата минута резултатът набъбна на 4:0 след нов френски гол. Кингсли Коман се изгаври с бранителя Фелипе, като го задмина с лековат финт и вкара от малък ъгъл.

Въпреки поражението, Атлетико остава фаворит за класиране в елиминациите заедно с днешния си съперник. В другия мач от тази група Залцбург и Локомотив Москва завършиха наравно 1:1.