Първата голяма сензация на Световното първенство в Русия е факт, след като Мексико победи шампионът Германия с 1:0.

Ацтеките успяха да излъжат своя противник, затруднявайки го максимално с опасните си контраатаки. От своя страна Германия се представи доста под обичайното си ниво.

Това бе трети пореден Мондиал, в който защитаващият титлата си тим започва с фалстарт.

Снимка: Getty images

Мексиканците създадоха голова възможност в самото начало на мача, когато Ървинг Лосано стреля от опасна позиция, но ударът му бе блокиран от Боатенг.

Германците веднага отговориха с пропуск на Тимо Вернер, който стреля покрай вратата.

Двата тима продължиха активно да се атакуват, а Бундестимът срещаше огромни трудости с контраатаките на съперника.

Хавиер Ернандес и Карлос Вела се отчетоха с пропуски, а логичното се случи в 35-та минута.

Германия загуби топката в центъра и Мексико организира поредната си контраатака. Ернандес подаде към Лосано, който финтира Йозил и с удар в близкия ъгъл даде преднина на Ацтеките.

Последва светкавичен отговор от страна на световните шампиони. Тони Кроос разтресе напречната греда от пряк свободен удар, а с нов пропуск се отчете и Тимо Вернер.

През втората част очаквано Германия контролираше изцяло срещата, търсейки изравнително попадение, но това отваряше множество пространства за бързите мексиканци.

Нападателите в зелено на няколко пъти имаха чудесни възможности при числено превъзходство, но бъркаха финалния пас.

Германците от своя страна не успяваха да превърнат натиска си в гол. Бундестимът трудно намираше път през добре подредените мексиканци.

В 74-та минута в игра влезе 39-годишният Рафаел Маркез, за когото това бе пето Световно първенство.

До края на мача две добри възможности се откриха пред Марио Гомес, но нападателят не успя да отбележи изравнително попадение.

Така Германия започна Мондиала с фалстарт и ще трябва да търси задължителна победа в оставащите си два мача в групата срещу Швеция и Южна Корея.