Ливърпул не пуска крака си от педала на газта в Англия, въпреки че е шампион от края на месец юни. "Червените" на Юрген Клоп биха с 3:1 навън Брайтън и записаха победа №30 за сезона във Висшата лига от 34 мача (2 ремита и 2 поражения).

Това е най-добро постижение в историята на английския футбол (1888 г.) за първите 34 срещи от спортна година.

Естествено, шампионите гледат към още рекорди до края на сезона, а вече дават шанс и на повече играчи в състава, не само на основната група, която изнесе сезона.

Мохамед Салах вкара два гола, а Джордан Хендерсън добави третия, докато за домакините брилянтно попадение върна Леандро Тросар.

Брайтън показа смел и открит футбол, опитвайки да изнася топката с пасове от своето наказателно поле, за което плати скъпа цена - два пъти убийствената преса на Ливърпул отне топката именно в последната третина и Салах, а после Хендерсън, вкараха до 8-ата минута - 0:2.

Но домакините не те отказаха и търсиха обрат, стигнаха до гола на Тросар, а и до още положения. Салах уби интригата в 76-ата минута след заучено изпълнение на корнер, а след това шампионите изпуснаха поне още три чисти ситуации за нови попадения.

Те са с 92 точки, като 9 ги разделят от рекорда на Манчестър Сити (2018 г.) за най-много в края на сезона. Остават им мачове срещу Бърнли и Челси (у дома), както и Арсенал, и Нюкасъл (навън).

Салах пък преследва лично постижение с висока стойност.

След като бе едоличен №1 във Висшата лига по голове през 2018-а, а после раздели "Златната обувка" със съотборника си Садио Мане и Пиер-Емерик Обамеянг от Арсенал миналия сезон, сега се е прицелил в трета поредна голова корона.

Египтянинът има 19 попадения в първенството, а лидерът Джейми Варди (Лестър) е с 22. Салах има 94 гола за три сезона в Ливърпул, реализирани в едва 148 мача във всички турнири.