"Лудогорец" ознаменува деветата си поредна титла с категорична победа срещу "Левски" у дома - 3:0. Шампионите първо надиграха категорично и без особено напрежение столичния гранд, правейки предпоследна стъпка към сезон без загуба, а след това вдигнаха и шампионския трофей. Мечтаната кампания без поражение може да стане факт в неделя, когато първенците на страната гостуват на Славия в София.

Само четири пъти в историята на българския футбол отбори са приключвали без загуба в цял един сезон - "Левски" (1949), Спартак (София) (1951), ЦСКА (1958 и 2008).

В Разград днес продължи и кошмарната серия на "сините" без гол от игра срещу този съперник през сезон 2019/2020 - тя се простира във вече четири мача.

"Лудогорец" имаше надмощие в началото на двубоя, но макар домакините да владееха повече топката и инициативата, първите опасности бяха пред тяхната врата. Доста активният по десния фланг на "Левски" Деян Лозев на два пъти центрираше към Найджъл Робърта в рамките на няколко минути около 10-ата, но нидерландецът първо пропусна отблизо, а след това бе надскочен от Георги Терзиев.

Нещо сходно се случи в 16-ата минута, когато центриране отдясно на Джордан Икоко попадна на крака на Вандерсон, който от воле стреля, но Георги Георгиев спаси.

Снимка: Bulphoto

В 25-ата минута съдията отсъди дузпа за "Лудогорец", след като Вандерсон без никакви проблеми се разходи между няколко защитници на столичани, а Мартин Райнов го фаулира в наказателното поле. Козмин Моци се нае с изпълнението и не сгреши, пращайки Георгиев в обратния ъгъл за 1:0.

Робърта пропусна един от малкото шансове за "Левски", изскачайки зад защитата на разградчани, но се засуети и не успя да завърши успешно атаката на гостите. Шампионите напълно в реда на нещата играеха с по-голямо самочувствие и лекота, но като че ли вече гледаха към кратката ваканция преди новия сезон и не се напрягаха прекалено много.

Две минути преди почивката Деян Лозев пропусна най-чистото положение за своя отбор през това полувреме - Иван Горанов пусна топката по земя отляво на наказателното поле, Робърта я отклони към Лозев, но той стреля в Ренан от няколко метра. След това бе отсъдена и засада, каквато обаче не се видя на повторенията.

Второто полувреме започна монотонно, без да се случи нещо съществено пред която и да е от двете врати.

В 66-ата минута дойде и вторият гол за домакините, станал факт след кошмарна грешка при изнасянето на Янис Каргас. След нея топката попадна в Каули, а той от своя страна намери Мавис Чибота, който безпроблемно прехвърли над Георги Георгиев за 2:0.

По-малко от 10 минути след това падна и нов гол, който този път бе дело на Дан Битон. Той получи пас от лявото крило, след това прати в различни посоки двама играчи на "сините" и вкара за 3:0.  Пет минути преди края на мача Чибота потърси яростно саморазправа с Иван Горанов след остро влизане на "синия" капитан, а в резултат и двамата получиха жълти картони, като това бе и най-интригуващата случка в остатъка от мача.

"Орлите" вече имат 72 точки на върха кръг преди края, докатo "Левски" е на второ място с 53 точки, но може да сдаде позицията още днес, когато "Славия" играе с "Берое". "Белите" са с 52 точки, а ЦСКА и Локомотив (Пловдив) които са с 53 и 52 играят утре.