Манчестър Сити пречупи испанския шампион Реал (Мадрид) и се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига.

"Гражданите" спечелиха реванша в Англия с 2:1, като по този начин с общ резултат 4:1 успяха да изхвърлят най-успешния тим от надпревата.

"Само историята ни различава", каза Пеп Гуардиола по адрес на двата тима преди мача. И той се оказа напълно прав, защото неговият тим надигра и напълно заслужи успеха си над 13-кратния шампион на Европа.

Гурадиола от своя страна записа и 11-а победа срещу любимата си жертва в треньорската му кариера.

Трябва да се отбележи, че двата тима изиграха страхотен мач, като по този начин напълно оправдаха очакванията, че сблъсъкът им е най-вълнуващият от тази фаза на турнира.

Решителни за крайния изход на мача бяха и действията на Рафаел Варан. Френският бранител сред най-стабилните по европейските терени в последнтие години, но днес не бе неговата вечер. Той на два пъти сбърка доста елементарно, като точно от тези грешки паднаха и двата гола на Сити, които пратиха английският тим сред най-добрите 8 в Европа.

Техен съперник за място на полуфиналите ще е Олимпик Лион, като сблъсъкът ще се реши в един мач на неутрален терен.  За Реал пък това е второ поредно отпадане на осминафинал след трите поредни трофея, които воденият от Зинедин Зидан отбор завоюва в турнира.

Двата тима изиграха изключителен двубой, като предвид формата, която показаха, само можем да съжаляваме, че един от тях трябваше да напусне турнира.

Победата можеше да отиде и в двете посоки, но с пропуските се отчетоха както нападателите в небесносини, така и тези в розови екипи.

Двубоят все пак започна по най-добрия начин за домакините, които след само 9 минути игра вече имаха гол преднина в мача и два в общия резултат.

Голът дойде след първата кошмарна грешка на Рафаел Варан в мача. Той се забави при изнасянето и топката му бе отнета от Жезус, който подаде към Стърлинг и английският национал откри.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Реал обаче не се стресна от ужасното начало и се хвърли да търси пълен обрат. Това бе и единственият възможен вариант пред гостите от Мадрид.

Кралския клуб изтърва няколко шанса, но в това време пропуски правеха и момчетата на Пеп Гуардиола.

Все пак в 28-ата минута дойде моментът на Карим Бензема, който с глава изравни и върна Реал в мача.

Втората част не бе много по-различна, защото атаките към двете врати не спираха нито за миг.

Все пак Реал бе отборът под напрежение, принуден да търси задължителен гол, което даваше далеч повече пространства и шансове на домакините от Сити.

"Гражданите" обаче с лека ръка пропиляха няколко шанса да решат всичко, докато на помощ за пореден път не се притече Рафаел Варан.

Френския бранител пак сбърка кошмарно и отново подари топката на Габриел Жезус, който изведе Сити напред в резултата - 2:1.

Този гол освен интригата, уби и надеждите на гостите, които до края така и не успяха да намерят сили, с които да опитат сензационен обрат.

2:1 се оказа и крайният резултат, с който Мачестър Сити намери място сред най-добрите 8 във финалния тунир, който ще се проведе в Португалия.