Манчестър Сити срещу Интер ще големият финал в Шампионска лига, който ще се проведе на 10 юни в Истанбул.

Това стана факт, след като Сити детронира носителят на трофея Реал (Мадрид), разгромявайки го с 4:0 и изхвърляйки го от турнира с общ резултат от 5:1.

Действащият шампион на Англия, който е на дни от защитаването на трофея си на домашната сцена, не остави никакви съмнения, че заслужава мястото си на финала с днешното представяне.

Най-вече играта на Сити през първата част, в която "гражданите" вкараха две попадения, а освен това надиграха категорично Краля на Шампионска лига.

Така Манчестър Сити, който спокойно може да наречен най-силният тим в света в последните няколко сезона, достигна до своя втори финал в Шампионска лига и е само на крачка от голямата мечта.

Именно европейската корона липсва във витрината на Манчестър Сити. Преди две години "гражданите" бяха победени от Челси на финала, но този път сблъсъкът срещу Интер изглежда като битката за трофея с най-голяма разлика в силите. ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

А Реал, който в последните години направи истински чудеса в турнира, днес просто трябваше да се приеме отпадането и факта, че бе по-слабият тим. Анчелоти и момчетата му този път не успяха да извадят спасителен жокер от ръкава по подобие на миналия сезон, което означава край на турнира за 14-кратния му притежател.

Снимка: Getty images

Още от първите минути на мача стана ясно, че днес на "Етихад" ще е изключително тежко за Реал, а едва ли някой се е съмнявал в това.

Сити натика своя опонент в наказателното му поле и положенията не закъсняха. Първите две бяха пред Ерлинг Холанд.

Норвежката голова машина едва ли можеше да се надява на по-добри възможности с глава, но на два пъти Тибо Куртоа се оказа непреодолима преграда. И докато първият изстрел бе в неговото тяло, то във втория случай белгийският страж наистина показа феноменална реакция.

Но логичният развой все пак не закъсня, защото Сити стигна до заслужения си гол в 23-ата минута, когато забравеният Бернардо Силва получи страхотен пас от Кевин Де Бройне и с удар в близкия ъгъл се разписа.

Голът накара Реал все пак да започне да преминава централната линия на терена и да поглежда по-смело към противниковата врата, а това доведе до греда.

Макар Реал да не създаде чисто положение, един 30-метров мощен шут на Тони Кроос се отби в напречната греда и можеше неприятно за Сити да върне мача в изходна позиция.

Това обаче не се случи, а минути по-късно няколко неубедителни изяви за Реал в отбрана доведоха до удвояване на резултата.

И отново в прегръдките на своите съотборници бе Бернардо Силва, който в 37-ата минута се оказа непокрит около точката за изпълнение на дузпа и насочи отбитата топка с глава в опразнената врата.

Това до голяма степен успокои домакините, които в първата половина на втората част привидно дадоха инициативата на Реал, но това не доведе до кой знае какви заплахи, освен още един далече шут.

Постепенно Сити отново започна да атакува по-сериозно и това доведе до нови два гола във вратата на Реал.

Първо сякаш Мануел Аканджи се разписа с глава, или поне това подсказваше реакцията му, но повторенията показаха, че става въпрос за автогол на Милитао в 76-ата минута, с което и малкото останала интрига в мача приключи.

14-минутно доиграване, в което Манчестър Сити подпечата разгромния резултат. Хулиан Алварес вкара в продължението на мача, с което не само оформи то впечатляващ успех, но не остави никакво съмнение кой е по-добрият тим в този сблъсък.