Славия Прага пропусна да постигне шокиращ успех насред Милано в първия мач от тазгодишната групова фаза на Шампионска лига.

Чешкият шампион завърши наравно 1:1 с италианския гранд Интер, като може да съжалява, че не стигна до успеха.

Славия водеше в резултата до 92-ата минута, при това напълно заслужено.

Пряк свободен удар на Сенси, който се отби в напречната греда, бе посрещнат с воле от Николо Барела и влетя в чешката врата.

По този начин Интер успя да се спаси от огромен резил на старта на Шампионска лига, мака че и равенството ще бъде прието доста негативно от феновете.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В тежка група с Барселона и Борусия Дортмунд, мачовете със Славия бяха в графата задължителни.

Макар да бяха големият аутсайдер не само в мача, но и в групата, гостите от Чехия въобще не го показаха на терена.

Те играха изненадващо смело и атакуващо, което очевидно шокира италианците.

Чехите в нито един момент не се прибраха в собствената половина, а през втората част тотално надиграха гранда от Милано.

Те откриха след 63 минути игра, а герой бе нигериецът Петер Олаинка.

Той бе на точното място, за да довкара отбитата топка от Ханданович топка след удар на Зелени.

След попадението Славия имаше няколко шанса тотално да реши мача, но с пропуски се отчетоха Масопуст, Станчу и голмайсторът Олаинка.

В период от около 20 минути след гола, Интер не успяваше да създаде атака, а играчите на Антонио Конте изглеждаха доста объркани.

Интер все пак успя да понатисне съперника си в заключителните минути на срещата. Съдията пък даде продължение от 8 минути, когато се стигна до изравнителният гол на Барела.

Интер имаше и два добри шанса в началото на мача, но като цяло разочарова с представянето си тази вечер на "Сан Сиро".

В другия ранен мач от вечерта, Олимпик Лион завърши наравно 1:1 с руския шампион Зенит в мач от група "G".

Гостите откриха в 41-ата минута чрез Сардар Азмун, но в началото на втората част Лион изравни от дузпа, реализирана от звездата на тима Мемфис Депай.

Снимка: АР/БТА