Без звездите си в атака Неймар и Единсон Кавани ПСЖ нанесе първа загуба на Оле Гунар Солскяр начело на Манчестър Юнайтед.

Парижани биха с 2:0 на "Олд Трафорд" в първия осминафинален сблъсък в Шампионската лига и гледат смело към четвъртфиналите след фантастично представяне.

Юнайтед изигра първия си слаб мач с норвежеца начело и не създаде нищо опасно пред вратата на големия Джанлуиджи Буфон. За сметка на това остриетата в атаката на ПСЖ - Килиан Мбапе и Анхел Ди Мария, смълчаха феновете на "червените дяволи", които и без това не се чуваха от многобройната парижка агитка.

Двубоят бе много нервен, особено през първата част, но през второто полувреме гостите вдигнаха оборотите и вкараха два гола за седем минути. Големият герой за тях е Ди Мария, който направи две асистенции срещу бившия си отбор в мач, в който бе освиркван при всеки свой допир с топката.

ПСЖ напълно надигра съперника си въпреки прогнозите на специалистите и букмейкърите, които посочиха Юнайтед за фаворит.

На реванша, който е на 6 март, английският гранд ще трябва да сътвори малко чудо, тъй като защитата на ПСЖ игра великолепно днес и най-вероятно ще е толкова стабилна и на "Парк де Пренс". "Червените дяволи" допуснаха първо поражение след 10 победи и едно равенство със Солскяр начело. Освен всичко Пол Погба получи червен картон и няма да играе на реванша.

Първото полувреме на "Олд Трафорд" беше изключително напрегнато за двата отбора и преобладаваха грубите влизания, които доведоха до общо пет жълти картона.

Селекциите играха много предпазливо и се концентрираха върху това да не правят фатални грешки. ПСЖ направи най-големия пропуск чрез Килиан Мбапе, който бе изведен зад защитата, но от неудобен ъгъл не успя да стреля точно. Световният шампион бе в засада, която не бе отсъдена.

Грубите влизания бяха много, а при една ситуация Ашли Йънг изблъска с рамо Анхел Ди Мария и го прати в рекламните пана. Защитникът имаше жълт картон, но ситуацията бе игрова. Полувремето завърши с контузия на Джеси Лингард, който принудително бе заменен от Алексис Санчес.

Мбапе се изправи пред нов шанс в 53-та минута, когато получи много добро центриране от Дани Алвеш, но последвалият удар с глава бе спасен от Де Хея.

При корнера обаче ПСЖ поведе. Преснел Кимпембе засече центриране на задната греда и разстреля отблизо испанския страж - 1:0. Авторът на асистенцията Ди Мария отправи звучни псувни по домакинската публика, която го освиркваше цял мач.

Секунди след гола Дани Алвеш изстреля опасен удар, който се отклони в защитник и мина инфарктно близо до дясната греда на Де Хея. Това съвсем спокойно можеше да е 2:0.

Юнайтед отвърна с удар от воле на Андер Ерера, който мина встрани. Ситуациите за домакините бяха твърде малко след час игра.

Точно, когато часът изтече, Мбапе попари "Олд Трафорд" за втори път след изумителен спринт в стил Соник. Това се случи след още една фантастична фантастична асистенция на Ди Мария. В 63-та минута Мбапе отново имаше страхотен шанс, но изпусна сам срещу Де Хея. Испанецът след това се намеси и при удар на Бернат.

До края на мача парижани се справиха с многобройните центрирания към наказателното си поле и заслужено не допуснаха попадение. Освен това Погба получи втори жълт картон и няма да играе на реванша. Това дава огромно предимство на ПСЖ преди втория мач.