Два от най-успешните европейски тимове - Аякс и Байерн (Мюнхен), сътвориха шоуто на вечерта в Шампионска лига.

Мачът в Амстердам решаваше битката за първата позиция в групата, а баварците имаха две точки преднина.

Ситуацията стана още по-добра за Байерн след 13 минути игра, когато Роберт Левандовски изведе тима напред.

Полякът получи хубав пас от Tомас Мюлер и не сгреши.

Снимка: АР/БТА

Мачът бе изпълнен с голови ситуации, а двата тима сякаш въобще не мислеха за играта си в защита.

Въпреки това, първата част завърши само с един гол, а той бе в полза на Байерн.

След час игра Душан Тадич успя да изравни, а червени картони на Максимилян Вьобер и Томас Мюлер оставиха двата тима с човек по-малко.

Десет минути преди края резултатът бе 1:1, но шоуто на "Йохан Кройф Арена" тепърва предстоеше.

Аякс получи дузпа, която Душан Тадич реализира за 2:1.

Наказателен удар обаче имаше и за гостите. Три минути преди края Роберт Левандовски също вкара втория си гол в мача.

Атака по-късно баварците вече водеха в резултата. Кингсли Коман вкара с красив удар, а немският шампион се виждаше победител от този мач.

Драмата обаче продължи, защото в петата минута от продължението, Николас Таляфико изравни за шастие на хилядите фенове на Аякс по трибуните.