Нападателят на Челси Оливие Жиру даде на Шампионската лига най-впечатляващото индивидуално представяне от началото на груповата фаза през тази година.

Бившият играч на Арсенал наниза цели четири гола при гостуването на "сините" на Севиля в мач, който противопостави първия срещу втория в Група "Е".

Челси победи с 4:0 и напълно си заслужи първото място, като тотално надигра днешния си съперник. Шоуто обаче беше само на един човек. Жиру се превърна в първия играч на лондончани от 10 години, който вкарва 4 гола в един мач. За последно това сътвори сегашният му мениджър Франк Лампард. Жиру обаче е единственият, който го постига в Шампионска лига.

Акцията му започна още в осмата минута, когато получи от Кай Хаверц, финтира защитник с обръщане на посоката и с техничен удар завърши за 1:0. Вторият му гол падна в 54-ата минута. Получи извеждащ пас от Матео Ковачич и след това прехвърли вратаря Алфонсо Пастор. Хеттрикът бе оформен в 74-ата минута, когато реализира с глава след центриране на Н'Голо Канте. Четвъртият му гол дойде от дузпа в 83-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

Така Челси събра 13 точки на върха и няма как да бъде изместен дори и при загуба от Краснодар в последния кръг. Севиля е втори с 10 и също се класира, а руснаците отиват в Лига Европа като трети със засега 4 точки. Френският Рен е само с 1 точка.