Барселона победи Манчестър Юнайтед с 3:0 в четвъртфиналите на Шампионска лига и с общ резултат 4:0 се класира сред най-добрите четири.

В герой за победителите отново се превърна Лео Меси, който вкара два бързи гола в началото на мача и обезмисли доиграването му, в което Барса стигна и до още един гол чрез Филипе Коутиньо. И трите попадения бяха вкарани с удари извън наказателното поле.

"Червените дяволи" не повториха чудото на "Камп Ноу" отпреди 20 години, въпреки че започнаха много силно и удариха греда в 40-ата секунда.

Каталунците са съвсем друго тесто спрямо ПСЖ, който преклони глава в миналия кръг.

Юнайтед загуби четири поредни гостувания за първи път от 1999-а, когато Оле Гунар Солскяр и тогава бе участник в онези мачове, но като играч. Клубът никога не е падал с толкова голям общ резултат в елиминации на евротурнири.

Юнайтед имаше страхотен шанс още в първата си атака, подобно на мача на "Парк де Пренс". Маркъс Рашфорд бе изведен зад защитата и стреля топката с големия пръст, но тя закачи горната греда на Тер Щеген.

Едва в седмата минута Барса за първи път по-продължително задържа топката заради дълбоката преса на съперника.

Така се стигна до 11-та минута, когато Барса получи дузпа за нарушение на Фред срещу Иван Ракитич. Съдията Феликс Брих разгледа ситуацията и видя, че бразилецът може би играе с топката. Отмени решението си, което бе спорно, но не се оказа фатално.

В 16-та минута вече нямаше значение. Меси отне топката след грешка на Ашли Йънг, прокара топката през краката на Фред и я прати в далечния ъгъл на Де Хея. Изумително изпълнение, каквото му приляга - 1:0.

Само четири минути по-късно аржентинецът повтори упражнението. Проби през центъра и стреля с десния крак през краката на Фил Джоунс, но този път Де Хея имаше огромно вина за гола, тъй като топката мина под плонжа му за 2:0.

Попадението вкара Юнайтед в тотален нокдаун и каталунците оттогава до края на полувремето не дадоха топката. Англичаните не успяха да сглобят смислени атаки и спираха тези на съперника с нарушения.

Меси имаше още един шанс, но ударът му мина над вратата, а пет минути преди края на полувремето шут на Ракитич с глава бе спасен.

В двеминутното продължение Барса по чудо не направи 3:0. Меси развинти защитата и изведе Алба по левия фланг, който пусна пас към Роберто. Последният стреля отблизо, но с уникален рефлекс Де Хея изби.

В началото на второто полувреме Меси отново бе много близо до хеттрик. След подаване от ляво ударът му отиваше към вратата, но Йънг подложи крак и предотврати сигурен гол. След това обаче Юнайтед започна по-трайно да владее топката, макар че трудно я пращаше в наказателното поле на Тер Щеген.

В 61-та минута търсената класика бе оформена. Юнайтед остави твърде много пространство на Коутиньо, който със страхотен шут (марков за него) отчая Де Хея за трети път.

В края на мача Алексис Санчес се завърна в игра за "червените дяволи" и бе много близо до гол, но ударът му с глава бе спасен прекрасно от Тер Щеген. Тимът заслужаваше поне почетно попадение, но си тръгна капо от Испания.

Барса чака на полуфинала победителя от двойката Порто - Ливърпул (0:2 в първия мач).