Ювентус загуби гостуването си на Верона с 1:2 в среща от 11-ия кръг и белязаха провал в трети пореден кръг.

В герой за домакините се превърна синът на Диего Симеоне - Джовани, който вкара и двете попадения за своите в началото на мача, а след това попадение на Уестън Маккени не се оказа достатъчен за гостите.

Видео от мача вижте тук >>>

Поражението със сигурност увеличава сериозно напрежението в "старата госпожа" и бъдещето на Масимилиано Алегри начело далеч не е сигурно. Тимът му остава на незавидната девета позиция с 15 точки, на момента на 13 от върха.

Верона пък се изкачи до седмото място с 15 точки. Това стана факт след откриващо попадение на Джовани Симеоне още в 11-ата минута след груба греша на Артур и добавка при удар на Атнонин Барак.

Само три минути по-късно Джовани избухна с ново попадение. Той реализира с изключително красив удар от дистанция, който не остави никакъв шанс на Войчех Счесни.

Ювентус стигна до попадение в 80-ата минута, но то се оказа само почетно. Уестън Маккени се разписа със силен шут от близка дистанция след асистенция на Данило.

В друг мач от кръга Аталанта и Лацио завършиха 2:2 в страхотен мач в Бергамо.