"Левски" се класира за финала на Купата на България, след като отстрани вечния си съперник ЦСКА с общ резултат 4:2.

Реваншът между двата тима завърши наравно 2:2, но "сините" продължават, след постигната победа с 2:0 преди две седмици.

Двубоят започна чудесно за символичните домакини, които поведоха с ранен гол в 6-та минута.

Точен бе Жорди Гомес, който отправи страхотен удар без подготовка, а топката влетя неспасяемо във вратата на Черниаускас.

"Червените" имаха шанс да се върнат в мача десет минути по-късно, но Фернандо Каранга не уцели добре топката от чиста позиция.

Преднината на "сините" бе комфортна - 3:0 от двата мача, а и ЦСКА не успяваше да ги затрудни. Тогава Хали Тиам влезе грубо в краката на Фернандо Каранга и получи директен червен картон.

"Сините" останаха с десет души на терена, но и ЦСКА имаше своята загуба. Звездата Фернандо Каранга не успя да продължи мача, а това прибави още негативни емоции след личната му трагедия. Днес нападателят научи, че е загубил своята майка.

След като останаха с човек повече, "червените" натиснаха своя съперник в търсене на изравнителен гол, но резултатът се запази до почивката.

В началото на втората част Габриел Обертан можеше да приключи всичко, но пропусна от чиста позиция.

Пет минути по-късно заместникът на Каранга - Хеан Бланко, върна надеждите на "червените" с попадение след грешка на Божидар Митрев.

ЦСКА получи импулс след гола и вкара още един малко по-късно. Енрике отбеляза след центриране на Манолев, но попадението бе отменено заради спорна засада.

В 65-та минута "Левски" реши всичко след попадение на Серджиу Буш. Румънецът се възползва от хубава асистенция на Паулиньо.

ЦСКА все пак стигна до равенството, отново след груба грешка на Божидар Митрев. Стражът на "сините" изпусна топката, а от това се възползва Роланд Алберт.

Така "сините" ще срещнат "Славия" на финала на 9 май.