Отборите на Аталанта и Интер са големите печеливши от последния кръг в италианската Серия "А".

Двата "синьо-черни" отбора бяха фаворити за третото и четвъртото място преди началото на уикенда, тъй като ги заемаха.

Те ще играят Шампионска лига, след като постигнаха очаквани, но трудни победи.

Аталанта победи като символичен домакин Сасуоло с 3:1, въпреки че се оказа изоставащ в резултата.

Доменико Берарди даде аванс на "зелено-черните", но с голове на Дуван Запата, Алехандро Гомес и Марио Пашалич тимът от Джан Пиеро Гасперини за първи път се класира за групите на Шампионска лига.

Интер имаше далеч по-трудна задача срещу борещия се за оцеляване Емполи на "Джузепе Меаца". Кейта Балде откри за домакините в началото на второто полувреме, но 15 минути преди края Хамед Траоре възстанови равенството. Раджа Наинголан вкара важния гол за Интер в 81-та минута и класира тима в Шампионска лига за втора поредна година.

Местата в Лига Европа останаха за Милан и Рома, които също постигнаха победи.

"Росонерите" победиха с 3:2 при гостуването си на Спал след попадение на Хакан Чалханоглу и още две на Франк Кеси.

"Вълците" от своя страна надделяха над Парма вкъщи с 2:1 с късен гол на Диего Пероти в 89-та минута. Преди това Лоренцо Пелегрини и Жервиньо вкараха съответно за 1:0 и 1:1. Това бе прощалният мач на капитана Даниеле Де Роси.

Лацио също си спечели мястото в Лига Европа благодарение на триумфа в турнира за Купата на Италия преди седмица.

Изпадащите отбори са Емполи, Фрозиноне и Киево.