Манчестър Сити постигна лесна победа при домакинството си на Уулвърхямптън - 3:0 в последния мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

На "Етихад" имаше само един отбор, но не и без помощта на "вълците", които си изкараха червен картон още в първата четвърт на двубоя.

Сити спечели задължителните точки, които приближиха тима на четири от лидера Ливърпул и борбата за титлата продължава да е меко казано открита.

Хората на Пеп Гуардиола започнаха да атакуват от първата минута и това бързо даде резултат.

В 10-та минута Габриел Жезус се разписа след успореден на вратата пас от Лерой Сане. Всичко започна след много добър поглед от Еймерик Лапорт, който изведе германския национал.

В 19-та минута Вили Боли от гостите си изкара червен картон с много грубо влизане в краката на Бернардо Силва.

Там някъде стана ясно, че вечерта ще е спокойна за гражданите. Това се потвърди в 39-та минута, когато те получиха и дузпа. Рахийм Стърлинг бе съборен от Райън Бенет и Крейг Поусън посочи бялата точка. Точен отново бе Жезус, който вече има четири гола в шампионата.

Класиката бе оформена 78-та минута, когато капитанът на гостите Конър Коуди си отбеляза автогол след центриране на Кевин Де Бройне.

Белгийският национал е в конфликт с Пеп Гуардиола и отново влезе като резерва.

Сити вече има 53 точки и е на пет пред третия Тотнъм. Уулвс е на 11-а позиция с 29 точки.