Манчестър Сити допусна трета поредна домакинска загуба в Шампионската лига и даде най-лош възможен старт на приключението си за новия сезон.

Шампионът на Англия бе победен с 1:2 от Лион пред едва 40 111 зрители на неговия "Сити ъф Манчестър", като близо 13 хиляди места останаха празни.

Атмосферата, а и обърканата игра на Сити без наказания и гледащ безпомощно от трибуните мениджър Пеп Гуардиола, дадоха крила на гостите.

Лион поведе с 2:0 до почивката, като голове на Макс Корне и Набил Фекир накараха трибуните съвсем да помръкнат. В 67-ата минута Бернардо Силва върна едно попадение, но усилията на домакините не стигнаха за изравняване.

Сити завърши миналия сезон в Шампионската лига с домакинско поражение от Базел (но недостатъчно за отпадане) на осминафинал и загуба с 1:2 от Ливърпул на четвъртфинал (1:5 общ резултат) пак на свой терен.

В другия мач от същата група Шахтьор и Хофенхайм направиха 2:2, като за първенеца на Англия се задава гостуване в Германия във втория кръг от груповата фаза на турнира.

Отборът на Гуардиола все още е фаворит на букмейкърите да завърши на върха в тази компания в карето.