Манчестър Сити е близо до трети пореден финал в Купата на лигата в Англия, след като взе преднина с 3:1 в първия полуфинал срещу градския съперник Юнайтед.

"Гражданите" изнесоха урок по футбол за едно полувреме в Театъра на мечтите, пред разочарованите фенове на домакините и неспособния на съпротива техен отбор. При 0:3 през втората част Сити намали оборотите, което даде надежда на Юнайтед и се стигна да гол, който все пак оставя интрига за реванша на 29 януари.

Гостите откриха с гол на Бернардо Силва в 17-ата минута - и то какъв гол! Португалецът стреля страхотно от 20-ина метра под гредата, неспасяемо и зрелищно.

Ударът бе толкова тежък, че в следващите 21 минути мачът приличаше на спаринг, в който единият боксьор просто не знае какво прави на ринга.

Сити вкара пак и пак - в 33-ата минута реализира елегантно Риад Марез, заобикаляйки Давид де Хеа след извеждащ пас на Бернардо. След още пет минути "Олд Трафорд" напълно загуби вяра - автогол на Андреас Перейра направи 0:3.

Юнайтед видимо бе в шок, а отбраната без лидера Хари Магуайър, който е контузен, не можеше да се организира за елементарни действия. Сити усети това и натисна, като само невероятни пропуски на Рахийм Стърлинг лишиха отбора от поне още 2 гола преди почивката.

Пеп Гуардиола си позволи дори да остави на скамейката Габриел Жезус и Серхио Агуеро, като на върха на атаката бе точно Стърлинг.

Чак в 47-ата минута Юнайтед успя да стреля точно във вратата на гостите, но със слаб и безобиден шут в ръцете на Клаудио Браво.

Грешка в средата на терена остави възможност за Мейсън Гринууд да изведе Маркъс Рашфорд и той намали в 70-ата минута.

Но нищо повече не се случи, за да застраши владичеството на Сити в мача. Тимът на Пеп печели за трети пореден път на стадиона на градския съперник, както и седми в последните 10 визити там.

Сити си върна за загубата с 1:2 в първенството преди месец на свой терен, а в този турнир очевидно е абсолютен хегемон. Тимът няма загуба в Купата на лигата от есента на 2016-а, като спечели двете поредни издания след това.

Сега отново е на ръка разстояние от "Уембли" и финал, ако довърши работата в реванша с Юнайтед.

Другата полуфинална двойка е Лестър - Астън Вила, като първият мач е в сряда, а реваншът - на 28 януари.