Манчестър Сити отново е на върха в Англия, след като гилотинира Челси с 6:0 в мач, който трябваше да е дерби в английската Висша лига. Какво ти дерби...

Сити стартира ударно - Рахийм Стърлинг вкара в четвъртата минута след ужасна игра в защита на гостите, напълно объркани още от началото на мача.

Серхио Агуеро пропасна от метър необяснимо на празна врата, но веднага взе реванш - 2:0 в 14-ата минута с мощен шут от 20 метра под гредата.

След още пет минути Кун добави още едно попадение, след като Рос Баркли върна незнайно защо топката към вратаря си от голямо разстояние при доста играчи на съперника зад него. Това бе рекорд - Челси никога не е допускал три гола в първите 20 минути, откакто има Висша лига (1992 г.).

И бе ясно, че това не е всичко.

Илкай Гюндоган вкара с друг шут отдалеч още преди почивката. Агуеро оформи хеттрик от дузпа в 55-ата минута за 5:0, за да дойде попадение на Стърлинг десет минути преди края - 6:0.

Още един рекорд. Челси никога не е допускал шест гола във Висшата лига.

Агуеро пък наниза втори пореден хеттрик в домакински мач след три попадения във вратата на Арсенал (3:1) миналия уикенд. Аржентинецът изравни Алън Шиърър с 11 хеттрика в рамките на Висшата лига.

Представянето на домакините бе изящно, страховито и в най-добрия стил на Пеп Гуардиола. А това на гостите - толкова шокиращо, че Маурицио Сари си тръгна с края на двубоя към тунела и съблекалните, дори не подаде ръка на опонента и колега.

Поражението с такъв унизителен резултат е още по-странно при условие, че точно Челси нанесе първата загуба на Сити по-рано през сезона (2:0) в Лондон.

С победата шампионите си върнаха първото място по голова разлика пред Ливърпул (по 65 точки), като имат и един изигран мач повече. Те имат 11 двубоя до края на сезона, а "червените" - 12.